باربری و اتوبار ایلام

باربری و اتوبار ایلام

باربری و اتوبار ایلام

معرفی باربری ها و اتوبار های استان ایلام

باربری و اتوبار ایلام آماده ارائه خدمات باربری در شهر ایلام حمل و نقل ایلام بین شهری و سطح کشور حمل و نقل بار و اثاثیه منزل با بسته بندی حرفه ای و کادر ویژه حمل کالا در ایلام و خدمات سرویس دهی ادارات و سازمان ها ی استان ایلام در زمینه حمل و نقل بار و جابه جایی وسایل و تجهیزات توسط باربری و اتوبار ایلام

add3 - Barsite.IR| باربری و اتوبار ایلام

add3 - Barsite.IR| باربری و اتوبار ایلام

add3 - Barsite.IR| باربری و اتوبار ایلام

مختصر توضیحاتی درباره استان ایلام:

ایلام شهر ایلام مرکز استان ایلام است ٬که به گویش زبان کردی ایلامی تکلم می‌کنند.صد در صد مردم شیعه دوازده‌امامی هستند.جمعیت این شهر برپایهٔ سرشماری سال ۱۳۹۵برابر با۱۹۴٬۰۰۰نفر بوده‌است.شهر ایلام در حصاری از کوه‌ها و ارتفاعات جنگلی واقع شده و آب و هوایی معتدل کوهستانی و بهاری دارد. دانشگاه علوم پزشکی ایلام و دانشگاه ایلام دو دانشگاه مهم این شهر هستند. ایلام دارای منابع خوب گاز و نفت است.درضمن قرار گرفتن بر سر زائرین کربلا این استان را از این حیث حائز اهمیت کرده‌است.
ایلام در گذشته ده بالا نامیده می‌شد. بعدها به دلیل حکومت و ساخت وساز حسینقلی خان ابوقداره والی لرستان پشتکوه، به حسین‌آباد معروف شد.
معانی دیگر ایلام عبارت است از: طعام عروسی ساختن، (منتهی الارب) مهمانی عروسی کردن (تاج المصادر بیهقی)، یه طعام عروسی کسی را بردن، ولیمه دادن، مهمانی عروسی دادن و مجتمع و فراهم آمدن خوی و خرد (منتهی الارب)، (آنندراج)، (ناظم الاطبا). این معانی معانی همگی بامسمی و متناسب با ویژگی‌های منطقه‌ای و بومی ساکنان این نواحی است.در محاورات و نقل قول‌ها، ذکر نام ایلام به صورت «عیلام» غلط است؛ زیرا که عیلام با ع به معنای کفتار نر است. مأخوذ از منتهی الارب.
ایلام در دورهٔ قاجار به این علت که مقر تابستانی والی بود به لرستان پشتکوه معروف بوده‌است و در شهریور سال ۱۳۰۷ شمسی به ایلام تغییر نام یافته‌است .این شهر در سال۱۳۵۲ از استان پنجم به مرکزیت کرمانشاه جدا شد و تبدیل به استان شد.
در سالنامه سال ۱۳۹۲ ایلام، که توسط ثبت احوال تکمیل و منتشر می‌گردد تراکم جمعیتی و قومی به‌طور کامل اعلام شده‌است و طبق این سرشماری، جمعیت کثیر این استان را کردها تشکیل می‌دهند.

 

 

 

منبع:fa.wikipedia.org

کلمات مشابه جستجو شده:باربری و اتوبار دهلران-باربری و اتوبار چرداول-باربری و اتوبار ایوان-باربری و اتوبار ابدانان-باربری و اتوبار دره شهر-باربری و اتوبار مهران