باربری و اتوبار مرکزی

markazi - Barsite.IR| باربری و اتوبار اراکمعرفی باربری ها و اتوبار های استان مرکزی

باربری و اتوبار اراک آماده ارائه خدمات باربری در شهر اراک حمل و نقل اراک بین شهری و سطح کشور حمل و نقل بار و اثاثیه منزل با بسته بندی حرفه ای و کادر ویژه حمل کالا در اراک و خدمات سرویس دهی ادارات و سازمان ها ی استان مرکزی در زمینه حمل و نقل بار و جابه جایی وسایل و تجهیزات توسط باربری و اتوبار اراک

add3 - Barsite.IR| باربری و اتوبار اراک

add3 - Barsite.IR| باربری و اتوبار اراک

add3 - Barsite.IR| باربری و اتوبار اراک

مختصر توضیحاتی درباره استان مرکزی:

استان مرکزی استانی است تقریباً در مرکز ایران قرار دارد. بزرگترین شهر و مرکز استان مرکزی شهر اراک می‌باشد. این استان به عنوان پایتخت صنعتی ایران شناخته می‌شود. در روزگار کهن این مکان عراق نام داشت که در زمان تسلط اعراب بر ایران عراق عجم نامیده می‌شد که شامل بسیاری از استانهای همجوار امروزی می‌شد. این استان از شمال به استان‌های البرز و قزوین، از غرب به استان همدان، از شمال شرقی به استان تهران از جنوب به استان‌های لرستان و اصفهان و از شرق به استان‌های قم و اصفهان محدود است. این استان با مساحتی معادل ۲۹٬۵۳۰ کیلومتر مربع حدود ۱٬۸۲ درصد از مساحت کل کشور را به خود اختصاص داده‌است. بر اساس آخرین تقسیمات کشوری، استان مرکزی دارای ۱۲ شهرستان، ۲۳ بخش، ۳۲ شهر، ۶۶ دهستان، ۱٬۳۹۴ آبادی دارای سکنه و ۴۶ آبادی خالی از سکنه‌است.[۴] مرکز این استان شهر اراک است.
نام استان مرکزی برای اولین بار در سال ۱۳۲۶ خورشیدی مطرح گردید. در آن سال استان مرکزی (به مرکزیت تهران) پهنه وسیعی از مرکز کشور شامل شهرهای تهران، قزوین، ساوه، قم، دماوند و محلات بود. در سال ۱۳۳۹ شهرهای اراک و کاشان به استان مرکزی اضافه شدند تا سرانجام در سال ۱۳۵۶ با انتقال مرکز استان از تهران به اراک، نام مرکزی بر روی استان باقی ماند.
از نظر واژه شناسی، مرکزی یک صفت است که ریشه‌ای غیر فارسی دارد.[۵]
در سال ۱۳۸۹ رئیس‌جمهور وقت، محمود احمدی‌نژاد پیشنهاد تغییر نام استان به استان آفتاب را مطرح کرد. دلیل وی برای طرح این پیشنهاد روشن نبودن نام مرکزی در تبیین هویت و معرف فرهنگ استان بود.[۶] اما این پیشنهاد دربرنامه زنده تلویزیونی با مخالفت مجری برنامه و پس از آن با مخالفت برخی از نمایندگان استان مرکزی مواجه شد.[۷] بعد از این برای تغییر نام استان نام‌های دیگری مانند استان ماد[۸] و استان اراک نیز پیشنهاد شد.

 

منبع:fa.wikipedia.org

کلمات مشابه جستجو شده:باربری و اتوبار ساوه-باربری و اتوبار خمین-باربری و اتوبار محلات-باربری و اتوبار دلیجان-باربری و اتوبار کرهرود-باربری و اتوبار شازند