باربری و اتوبار یاسوج

boyerahmad - Barsite.IR| باربری و اتوبار یاسوجمعرفی باربری ها و اتوبار های استان کهگلویه و بویر احمد

باربری و اتوبار کهگلویه و بویر احمد آماده ارائه خدمات باربری در شهر یاسوج حمل و نقل یاسوج بین شهری و سطح کشور حمل و نقل بار و اثاثیه منزل با بسته بندی حرفه ای و کادر ویژه حمل کالا در یاسوج و خدمات سرویس دهی ادارات و سازمان ها ی استان کهگلویه و بویر احمد در زمینه حمل و نقل بار و جابه جایی وسایل و تجهیزات توسط باربری و اتوبار یاسوج

add3 - Barsite.IR| باربری و اتوبار یاسوج

add3 - Barsite.IR| باربری و اتوبار یاسوج

add3 - Barsite.IR| باربری و اتوبار یاسوج

مختصر توضیحاتی درباره استان کهگلویه و بویر احمد:

کهگیلویه و بویراحمد یکی از استان‌های کشور ایران است. در لری آن را استان کهگیلویه و بِیرَمَد گویند. مرکز آن شهر یاسوج است و با مساحتی حدود ۱۶هزار و ۲۴۹ کیلومتر مربع، سرزمینی نسبتاً مرتفع و کوهستانی دارای طبیعتی بکر و زیبا است.
جمعیت کهگیلویه و بویراحمد بر پایه سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵ برابر با ۷۱۳٬۰۵۲ نفر بوده که ۵۰ درصد آن‌ها در شهرها سکونت دارند.
این استان از نظر جمعیت و مساحت از استان‌های کوچک ایران است و در هر دو مورد دارای رتبه ۲۸ در بین سی و دو استان می‌باشد. بزرگترین و پرجمعیت‌ترین شهرستان استان، شهرستان بویراحمد به مرکزیت یاسوج می‌باشد. بزرگترین ایل در استان کهگیلویه وبویر احمد ایل تامرادی می‌باشد که بالغ بر یکصد وپنجاه هزار نفر جمعیت دارد. ومشتمل بر ۴۰ طایفه برزگ وکوچک می‌باشد. این ایل از نظر سیاسی نقش مهمی در تاریخ بویراحمد داشته‌است.[نیازمند منبع] وهمپنین پنجمین ایل از نظر جمعیت در کشور محسوب می‌شود.
کنون از لحاظ تقسیمات سیاسی، سرزمین بویراحمد کهگیلویه از سه بخش مجزاء از هم تقسیم می‌شود که گروه‌هائی از ایل بزرگ بویراحمدی در آن سکونت دارند. این مناطق سه‌گانه عبارت است از:
۱. منطقه بویراحمد گرمسیر ۲. منطقه بویراحمد علیا ۳. منطقه بویراحمد سفلی
مردمی که در این مناطق زندگی می‌کنند همه خود را از ایل بویراحمدی می‌دانند و میان آن‌ها روابط خویشاوندی وجود دارد. (گزارش بررسی مقدماتی و طرح مطالبه آینده در ایلات کهگیلویه و بویراحمدی، مؤسسه مطالعات و تحقیقات اجتماعی).
استان کهگیلویه وبویراحمد را به دیار آریوبرزن می‌شناسند. حمداله مستوفی در تاریخ گزیده از ایل جاکی نام می‌برد و یکی از خاستگاه‌های دوره ساسانیان می‌باشد.
خاستگاه شاپور یکم واقع در شهر کهگلویه (دهدشت یا با نام کهن “بلاد شاپور “) کهنترین شهر این استان که متعلق به دوره ساسانیان می‌باشد و در حال حاضر خاندان بابکانی و برخی از خاندان ساسانی در این شهر سکونت دارند.
در قدیم چهار ایل بویراحمد، نویی، دشمن‌زیاری و چرام را اصطلاحاً «چهاربنیچه» می‌نامیدند. منطقه‌ای که اکنون استان کهگیلویه و بویراحمد نام دارد دارای پیشینه کهن تاریخی است. هر چند در گذشته‌ای نه چندان دور، جزء یکی از بلوکهای مملکت فارس بوده و از روستاهای توابع کازرون به‌شمار می‌رفته‌است که خود شامل دو قسمت می‌شد: قسمت شمال شرقی که آن را سردسیر و کوهستانی و پشت کوه می‌نامیدند و قسمت جنوبی و غربی که نره کوه و بهبهان نامیده می‌شد.
پژوهشگران بر این باورند که مهد حکومت بزرگ هخامنشیان و محل تولد پادشاهان بزرگ آن در منطقهٔ «انشان» بوده و هم اکنون نیز آثاری در رابطه با صحت این موضوع در کهگیلویه و بویراحمد کشف شده‌است.

 

 

منبع:fa.wikipedia.org

کلمات مشابه جستجو شده:باربری و اتوبار یاسوج-باربری و اتوبار دوگنبدان-باربری و اتوبار دهدشت-باربری و اتوبار لیکک-باربری و اتوبار چرام-باربری و اتوبار لنده